Dietă minune! Un român arde zilnic 3.000 de calorii fugind când îi vine nota de plată
Un român este poreclit „noul Copernic” după ce a venit cu o idee care a revoluționat lumea dietelor de slăbit. În loc să pună în centru ceea se se află în farfurie, românul nostru a venit cu o abordare îndrăzneață, în care partea centrală este deținută de ceea ce faci după ce ai mâncat tot din farfurie.
Și anume, să fugi când vine nota de plată. Bărbatul care a venit cu ideea spune că a slăbit 12 kilograme în doar trei luni de când practică dieta minune. Iar partea frumoasă este că a aobinut acest rezultat fără exerciții chinuitoare la sală și fără să renunțe la micii sau ceafa cu cartofi prăjiți. Și, cel mai important, fără costuri exorbitante.
„E nevoie de o singură investiție, dar e important să nu se sară peste ea: o pereche de pantofi de alergare de calitate”, a explicat bărbatul. „În rest, mai ai nevoie doar de puțină strategie, să urmărești chelnerii din restaurantul sau terasa unde mănânci, să te asiguri că nu sunt foarte fit, ca să nu riști să te ajungă când fugi.”
Joburi Disponibile
Comentarii 0 comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.