TNR Premium cu 2€/lună

  • N-ai bannere publicitare
  • Poți comenta la articole în site
  • Peste 70 de articole doar pentru abonați în fiecare lună
  • Susții cel mai important cotidian independent din România

Hoţul celor 10 milioane de la Poştă, lăsat să păstreze banii: „Aţi văzut ce face Poşta cu ei!”

Scris de TNR
@
14 octombrie 2025 16:21
Hoţul celor 10 milioane de la Poştă, lăsat să păstreze banii: „Aţi văzut ce face Poşta cu ei!”

Bărbatul care a furat în această primăvară 10 milioane de lei dintr-o sucursală a Poştei din Timişoara a fost prins în Italia şi deferit justiţiei, dar verdictul autorităţilor e cel puţin surprinzător!

Potrivit judecătorilor, după ce îşi va ispăşi pedeapsa pentru furt, cetăţeanul în vârstă de 37 de ani va fi lăsat să păstreze banii, pentru că dacă îi ia înapoi, Poşta Română o să îi spargă pe logouri urâte, sloganuri tembele şi alte elemente de branding complet anapoda.

„Sincer, banii ăia stau mai bine la un infractor periculos, probabil dependent de droguri şi păcănele, decât în contul Poştei. Aţi văzut toţi ce se întâmplă acolo cu banii”, a transmis şeful completului de judecători, Matache Costinean.

Poşta Română are la dispoziţie 30 de zile să facă apel la decizia judecătorilor, însă cel mai probabil nu îşi va permite fiindcă a consumat bugetul departamentului juridic pe desenele unui nepot care ştie Paint.

Citește mai mult despre:

Ne găsești și pe FacebookInstagram, TikTok și YouTube.

Comentarii 0 comentarii

Joburi Disponibile

Alte articole

Rubrica lui Ovi