TNR Premium cu 2€/lună

  • N-ai bannere publicitare
  • Poți comenta la articole în site
  • Peste 70 de articole doar pentru abonați în fiecare lună
  • Susții cel mai important cotidian independent din România

Martorii lui Iehova, congres pe Arena Naţională. O parte au rămas la Socului şi îşi spun acum Martorii lui Şaorma

Scris de TNR
@
22 iunie 2026 16:41
Martorii lui Iehova, congres pe Arena Naţională. O parte au rămas la Socului şi îşi spun acum Martorii lui Şaorma

Consideraţi una dintre cele mai unite mişcări religioase, Martorii lui Iehova au pierdut mii de aderenţi după congresul desfăşurat în acest weekend la Bucureşti! Potrivit unor surse, în drum spre Arena Naţională, aceştia au oprit la Socului, unde s-au convertit la o nouă credinţă, iar acum îşi spun Martorii lui Şaorma.

„Din 35.000, câţi am venit la congres, aş zice că vreo 7-8000 au rămas acolo şi sunt acum Martori ai lui Şaorma. Au şi revista lor, ‘Turnul de carne’. E un şoc pentru noi, dar o să ne revenim”, a declarat Gibilan Petrache, martor al lui Iehova din Călăraşi.

„Iniţial eram doar curios ce-i cu coada aia. Apoi mi s-a arătat, scăldată într-o lumină aurie: un kil jumate de fericire, grăsime şi maioneză păstoasă. Vai, să-mi bag, am zis atunci. Tot ce am crezut până acum a fost o minciună”, spune Darius Gogea, Martor al lui Şaorma.

„Aia mare de vită e calea, adevărul şi viaţa. Important e să ai cinci minute să o mănânci la masă, că dacă o bagi din mers te umpli de sos pe cămaşă”, a rezumat un alt adept al Martorilor lui Şaorma principalele precepte ale noii mişcări.

Citește mai mult despre:

Ne găsești și pe FacebookInstagram, TikTok și YouTube.

Comentarii 0 comentarii

Joburi Disponibile

Alte articole

Rubrica lui Ovi