Nea Costel trage un semnal de alarmă: 60% dintre elevi nu știu să scrie corect „dă-vă-n p… mea”

După Bacalaureatul din acest an, probabil cea mai incisivă și relevantă concluzie a rostit-o reputatul drojdier nea Costel. „Analfabetismul funcțional este absolut înfiorător, peste 60% dintre elevi habar n-au cum se scrie corect «dă-vă-n p… mea!»”, este semnalul de alarmă tras de nea Costel.
„Nu doar că nu știu unde se pun cratimele, dar nici măcar nu știu de existența lor, dă-i în p… mea”, a adăugat acesta. „Din spate vine o generație care nu știe să se exprime corect, practic nu am la cine pasa sceptrul înțelepciunii. Că unui agramat nu-i pot lăsa onoarea de a-mi continua munca. Mai că-mi vine să mă las de băutură când văd ce vine din spate!”
Nea Costel spune că o mare parte din vină o poartă profesorii, care – din motive pe care el nu le înțelege – nu ajung niciodată să-i învețe pe copii cum se scrie corect „dă-vă-n p… mea!”. „Mă gândesc ca mulți profesori nu știu să scrie corect această frumoasă expresie, altfel nu văd de ce nu ar preda-o la clasă”, bănuiește drojdierul.
Joburi Disponibile
Comentarii 0 comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.