TNR Premium cu 2€/lună

  • N-ai bannere publicitare
  • Poți comenta la articole în site
  • Peste 70 de articole doar pentru abonați în fiecare lună
  • Susții cel mai important cotidian independent din România

Soţiile astronauţilor americani, supărate că aceştia nu le aduc nimic din spaţiu

Scris de Ionuț Foltea
@
19 aprilie 2013 12:15
Soţiile astronauţilor americani, supărate că aceştia nu le aduc nimic din spaţiu

Mai multe americance căsătorite cu astronauţi care desfăşoară în prezent proiecte la NASA se plâng că soţii lor nu le-au adus niciodată nimic din spaţiul cosmic.

„Eu stau acasă, îl văd numai la televizor, ei se distrează acolo, stau şi câte o săptămână, dar mie al dracu’ dacă mi-a adus măcar vreun magnet”, se plânge Christine, soţia unui astronaut care lucrează pe Staţia Spaţială Internaţională.

Soţiile astronauţilor susţin că aceştia, deşi lucrează inclusiv cu roci lunare sau fragmente de asteroid şi cometă, lor nu le aduc niciodată nici măcar o mostră.

„Credeţi că mie nu mi-ar plăcea să mă laud cu o rocă de pe Lună când vine vecina în vizită? Dar ţi-ai găsit cu ăsta, e un căscat, iar pe mine mă ignoră”, a mai declarat Christine.

Ne găsești și pe Facebook, Instagram, YouTube, TikTok sau WhatsApp.

Comentarii 0 comentarii

Joburi Disponibile

Alte articole

Rubrica lui Ovi