Bontea își schimbă numele în „Ăla de la Chefi care nu e nici Scărlătescu nici pletosul”
Sătul să nu știe nimeni cum îl cheamă, cheful ăla căruia nu-i știe nimeni numele a decis să-și ia în buletin numele cu care i se adresează toată lumea: „Ăla de la Chefi care nu e nici Scărlătescu nici pletosul”.
„«Ăla de la Chefi» e noul meu nume de familie, iar prenumele meu de aici încolo este «care nu e nici Scărlătescu nici pletosul». Însă doar familia și apropiații mă pot striga doar după prenume”, a anunțat azi ăla de la Chefi căruia nu-i știe nimeni numele real.
Deși acum are un nume neobișnuit, el spune că n-a avut deloc probleme la Evidența Populației cu înregistrarea lui. „Păi de cum m-au văzut doamnele de acolo au exclamat «Uite-l pe ăla de la Chefi care nu e nici Scărlătescu nici pletosul», deci ar fi fost culmea să-mi refuze noul nume. Ba chiar păreau surprinse că nu mă chema deja așa”, a povestit cheful.
Abonează-te și la canalul nostru de WhatsApp, ca să-ți încânți prietenii cu postările noastre și acolo.
![](https://www.timesnewroman.ro/wp-content/uploads/2020/09/logo-TNR-2-1.png)
Comentarii 0 comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.