TNR Premium cu 2€/lună

  • N-ai bannere publicitare
  • Poți comenta la articole în site
  • Peste 70 de articole doar pentru abonați în fiecare lună
  • Susții cel mai important cotidian independent din România

Crin Antonescu, noul preşedinte al Senatului, a intrat în concediu de odihnă pe termen nelimitat

Scris de Călin
@
4 iulie 2012 14:28
Crin Antonescu, noul preşedinte al Senatului, a intrat în concediu de odihnă pe termen nelimitat

Prima zi în calitate de preşedinte al Senatului l-a epuizat total pe liderul liberal Crin Antonescu. Cele câteva ore pe care le-a petrecut la Palatul Parlamentului i-au fost fatale, surmenându-l total pe Crin, care azi a depus o cerere de concediu medical pe termen nelimitat.

„E pe undeva şi vina mea. De fericire că am devenit al doilea om în stat, am stat toată noaptea treaz. Nu trebuia să exagerez chiar atât de mult. Am stat aseară în Parlament cât n-am stat în cei peste 10 ani de activitate ca senator şi deputat. Acum, tot ce îmi doresc este să dorm, să recuperez orele irosite în Palatul Parlamentului”, şi-a anunţat Crin colegii de partid.

Crin Antonescu a dat de înţeles că nu va fi prezent în Parlament nici măcar vineri, când se va vota suspendarea lui Băsescu. „Sănătatea e pe primul loc. Dacă, printr-un miracol, voi avea chef de muncă, voi veni la vot, dar, la cum mă ştiu, sunt slabe şanse să se întâmple aşa ceva”, a recunoscut, cu sinceritate, noul preşedinte al Senatului. 

Ne găsești și pe FacebookInstagram, TikTok și YouTube.

Comentarii 0 comentarii

Joburi Disponibile

Alte articole

Rubrica lui Ovi