TNR Premium cu 2€/lună

  • N-ai bannere publicitare
  • Poți comenta la articole în site
  • Peste 70 de articole doar pentru abonați în fiecare lună
  • Susții cel mai important cotidian independent din România

Prețurile din One Herăstrău au căzut cu 90% după ce s-a aflat că Ciolacu locuiește acolo

Scris de Călin
@
20 aprilie 2026 16:18
Prețurile din One Herăstrău au căzut cu 90% după ce s-a aflat că Ciolacu locuiește acolo

Cei care dețin un apartament sau un penthouse în blocul de lux One Herăstrău au fost loviți recent de o mare năpastă: Marcel Ciolacu a devenit vecinul lor. După ce presa a relatat că țăranul de Buzău locuiește acolo, prețurile proprietăților s-au dus în cap: un apartament e acum cu 90% mai ieftin decât era ieri, înainte să se afle că Ciolacu locuiește acolo.

Chiar și așa, cu un preț de doar 10% din cel de până acum, doritorii unui apartament în One Herăstrău sunt inexistenți. „Degeaba dau bani puțini pe apartament, dacă sunt vecin cu Ciolacu, că ăsta te fură de nu te vezi! Nu mai zic de damful pestilențial emanat de Ciolacu când se descalță, numai condiții de locuit nu există acolo”, a reacționat un potențial cumpărător, în timp ce fugea cât vedea cu ochii.

Cei de la One Herăstrău se plâng că nimeni nu i-a întrebat dacă sunt de acord ca Marcel Ciolacu să se mute într-un penthouse din blocul lor. „A apelat la un tertip, penthouse-ul a fost cumpărat printr-o firmă de interpuși, astfel încât să nu bănuim că în spate se află Marcel Ciolacu. Ne gândim să-l dâm în judecată și să-i cerem despăgubiri pentru că ne-a pângărit blocul”, au anunțat aceștia.

Citește mai mult despre:

Ne găsești și pe FacebookInstagram, TikTok și YouTube.

Comentarii 0 comentarii

Joburi Disponibile

Alte articole

Rubrica lui Ovi