TNR Premium cu 2€/lună

  • N-ai bannere publicitare
  • Poți comenta la articole în site
  • Peste 70 de articole doar pentru abonați în fiecare lună
  • Susții cel mai important cotidian independent din România

Un înalt oficial american a sosit în România să-și facă dinții, că aici e mai ieftin

16 ianuarie 2025 13:05
Un înalt oficial american a sosit în România să-și facă dinții, că aici e mai ieftin

Secretarul adjunct american al Biroului pentru afaceri europene si eurasiatice James O’Brien a declarat marți la București că guvernul SUA este îngrijorat de ingerințele străine pe care le-a observat în legătură cu afacerile din România. El a subliniat că Washingtonul susține ancheta autorităților de la București și a oferit și un sfat în această privință.

„Noi, Statele Unite, ne dorim ca alegerile din România să fie în continuare libere. De exemplu eu am ales să vin în România pentru a-mi face niște lucrări la dinți, că aici e mai ieftin. În SUA plătesc 7000 de dolari pentru o plombă”, a spus înaltul oficial american, care a spus că ingerința puterilor străine în politica românească ar putea duce la o creștere a prețurilor, care nu va mai fi astfel o țară atrăgătoare pentru investițiile americane.

Înaltul oficial american se află într-un turneu în această zonă a Europei. După ce va sta o săptămână aici urmează să meargă la Istambul pentru a discuta cu oficialii turci și a-și face un implant de păr cu reducere.

Citește mai mult despre:

Ne găsești și pe Facebook, Instagram, YouTube, TikTok sau WhatsApp.

Comentarii 0 comentarii

Joburi Disponibile

Alte articole

Rubrica lui Ovi