14 lucruri despre maratonul din Bucureşti care tocmai s-a încheiat

• Nou record mondial! Primul sosit a fost Stelică, un maidanez care a terminat cursa în doar 25 de minute!

• A alergat şi Victor Ponta, cărat în spate cu rândul de 6 jandarmi;

• Sorin Oprescu nu s-a abţinut şi a mai făcut o mânărie: În loc de 42 km, traseul are 38 km!

• Un poliţist de la circulaţie a întârziat mult cursa, pentru că a amendat toţi participanţii că au trecut pe roşu;

• Maratonul a fost câştigat de un bucureştean care nici măcar nu figura pe lista participanţilor, ci pur şi simplu era alergat de administrator, care a sosit pe locul doi cu chitanţierul şi urla: “Banii, bă!”.

Abonează-te și la canalul nostru de WhatsApp, ca să-ți încânți prietenii cu postările noastre și acolo.