TNR Premium cu 2€/lună

  • N-ai bannere publicitare
  • Poți comenta la articole în site
  • Peste 70 de articole doar pentru abonați în fiecare lună
  • Susții cel mai important cotidian independent din România

Busculade la ieşirea din ţară. Grecii vor câte 300 de Euro ca să plece acasă

Scris de Ionuț Foltea
@
20 noiembrie 2013 11:12
Busculade la ieşirea din ţară. Grecii vor câte 300 de Euro ca să plece acasă

Ofiţerii vamali români întâmpină probleme serioase atât cu jucătorii, cât şi cu suporterii greci veniţi pentru barajul cu selecţionata României. Aceştia refuză să părăsească ţara fără cei 300 de Euro care se dau de obicei.

„Am discutat cu mai mulţi cetăţeni de aici şi se pare că românii nu se întorc dintr-o ţară europeană până nu primesc 300 de euro şi un bilet de avion gratis. Noi de ce să fim discriminaţi?”, tuna fundaşul grec Samaras în terminalul de pasageri Otopeni.

Grecii sunt extrem de supăraţi de manţogăriile românilor şi spun că decât român opărit mai bine grec falit.

„La bancă n-au vrut să ne schimbe Euro în lei, au zic că ei nu primesc fise. Am fost nevoiţi să apelăm la mila trecătorilor”, susţine obidit Katsouranis.

Şi suporterii greci din vama Giurgiu solicită cei 300 de Euro regulamentari.

„I-am bătut la fotbal, l-am bătut pe şeful vămii şi tot nu vor să ne expulzeze cum prevăd normele europene. Noi am avut bani de combustibil doar pentru dus, contam pe cei 300 de Euro”, a declarat Mihalis Mantsogaridis, suporter grec.

Ne găsești și pe FacebookInstagram, TikTok și YouTube.

Comentarii 0 comentarii

Joburi Disponibile

Alte articole

Rubrica lui Ovi