• Dan Șova, mesaj pe Facebook: ”Sunt la Budapesta, în capitala României! Pe ei, pe mamele noastre!”

• La imnul României, suporterii maghiari s-au întors cu spatele. Cineva probabil i-a păcălit că azi e Gay Parade!

• Pițurcă i-a trimis pe Tănase și Keșeru la încălzire. Pe Tănase, doar ca să râdă suporterii prezenți pe stadion de el;

• 2 cornere într-un minut. Dacă mai obținem repede unul, primim penalty;

• 0-0 în continuare, bine măcar că berea noastră e rece și multă;

• Ungurii marchează, dar se dă ofsaid. Ungurii s-au năpustit asupra arbitrului, cerându-i validarea golului, dar și Ardealul;

• Jucătorii Rapidului s-au strâns la Pancu acasă, că numai el mai are cablu şi trag de un pahar de bere încă din prima repriză. În castron a mai rămas o singură alună şi le e jenă tuturor s-o ia, să nu se dea de gol că sunt nemâncaţi.

• A bătut cineva la uşă. Pancu face: „Ssssssst! E administratorul! Să n-aud nici pâs, că n-am plătit întreţinerea de 5 luni.”

• Indiferent de scor, un lucru e clar: băieții noștri vor sărbători în Bamboo;

• GOOOOOOOOOL Rusescu! Nu e prima dată cînd ungurii ne cer Ardealul, iar noi le dăm goluri;

• Olăroiu i-a dat SMS lui Pițurcă: ”Ăsta e un scor la care se bagă 8 fundași”;

• Stoichiță în studio, la pauză: ”Singura echipă pe care nu am antrenat-o e Ungaria. Și mi-aș dori”;

• A început repriza secundă. Ungurii din Harghita şi Covasna au trecut la ora Europei Centrale, ca să fie din nou ora 19:00, când scorul era 0-0.

• Ponta a început să primească felicitări pe Facebook, după ce a scris că a dat golul de 2-0 împotriva Ungariei;

• Antrenorul maghiarilor urăște ungurii: tocmai l-a dat afară pe unul de pe teren;

• Rusescu mai înscrie o dată, dar din ofasid. Ungurii exultă: ”Noi am marcat primii din ofsaid!”

• Ungurii au cerut tabelă de scor bilingvă, care să afişeze scorul şi în favoarea lor;

• Practic, îi umilim pe unguri: îi conducem, deși mai toți titularii noștri sunt rezerve la echipele lor de club;

• 1-1, după un gol din lovitură liberă.  Arabii au ciulit urechile, convinși că acum îl pot lua mai ușor pe Pițurcă;

• Ungurii trag de timp. Asta, evident, spre bucuria tricolorilor, care nici ei nu au prea mult chef de fotbal;

• Fluier final, 1-1. Jucătorii noștri ar trebui să își ceară scuze pentru că i-au făcut fericiți pe suporterii unguri în seara asta.

Times New Roman revine pe ecrane. Din 19 octombrie, ne vedem în fiecare duminică la ora 19.00 pe Prima TV!

Abonează-te și la canalul nostru de WhatsApp, ca să-ți încânți prietenii cu postările noastre și acolo.